O společnosti

MEDICA FILTER spol. s r.o. je česká firma se sídlem v Kašperských Horách, v malebném prostředí Šumavy. Společnost vznikla roku 1990 a patří dlouhodobě k nejvýznamnějším výrobcům v oblasti rouškování a jednorázových operačních setů v ČR.

Export společnosti aktuálně dosahuje až 50% a dodáváme unikátní zdravotnické produkty do Německa, Holandska, Belgie a dalších zemí. Na českém trhu patří mezi naše nejvýznamnější zákazníky nemocnice, ambulance a polikliniky.

Dne 31.10.2023 došlo ke změně vlastníka ve společnosti MEDICA FILTER spol. s r.o. a společnost nově vedou jednatelé Ing. Pavel Hřídel (výkonný ředitel) a Ing. Terezie Houdková (ekonomický ředitel). 

Společnost nově plánuje rozšířit kapacity vlastní výroby a zachovat nebo i případně rozšířit současný výrobní program. Cílem jsou pochopitelně vyšší prodeje a roustoucí tržní podíl, při zachování naší vysoké kvality.

Cíle společnosti

Společnost Medica Filter je jedním z významných dodavatelů zdravotnických prostředků na českém trhu. Uvědomujeme si své postavení na trhu, i závazky z toho plynoucí. Víme dobře, co znamená spolehlivost a kvalita a proto se snažíme udržet vysoké standardy a zákazníkům zajistit maximální podporu a servis.

Krédo „zákazník je vždy na prvním místě“ není pro nás fráze, ale považujeme za důležité, aby naši odběratelé mohli alespoň částečně zasáhnout do konečné podoby výrobků podle svých vlastních zkušeností vycházejících z jejich praxe.

Věříme, že i vás naše nabídka a obchodní filosofie osloví a že i vy získáte dobrou zkušenost ze spolupráce s námi. Děkujeme všem zákazníkům, že nám zachováváte přízeň.

Výrobní program

Hlavní částí programu firmy je  výroba jednorázového zdravotnického materiálu, který je přesně podle potřeb zákazníka modifikován a pochopitelně před dodáním sterilizován. Nabídku zdravotnického materiálu tvoří operační sety, operační roušky, operační pláště, čepice, masky a další doplňky, které usnadňují proces zarouškování pacienta a pomáhají eliminovat riziko vzniku nozokomiální nákazy v místě operačního zákroku.

Mezi uživatele naší kolekce oděvní konfekce patří personál zdravotnických zařízení, záchranných služeb, lázeňských zařízení, lékáren a zařízení sociálních služeb. V kolekci, na jejichž tvorbě se podílejí nejen naši oděvní návrháři, ale i sami zákazníci, můžete nalézt širokou škálu oděvů - košile, kalhoty, sukně, šortky, šaty, pláště, zástěry, haleny, bundy, kombinézy, čepice, ochranné oděvy, výstražné oděvy a obuv. Nabídka je dále obohacena o trička a mikiny z bavlny či fleecu, které jsou vhodné jako doplněk pracovního oděvu. Jsme pyšní na to, že byly naše oděvy nejednou oceněny také prestižní cenou, ktrerá potvrzuje vysoké kvality našich výrobků. 

Naši vysokou kvalitu a spolehlivost také potvrzuje spolupráce s dalšími významnými společnostmi zaměřenými na zdravotnický sektor v ČR, ale i zahraničí.

Certifikace

Výroba je již od počátku existence firmy realizována za velmi přísných hygienických podmínek. Firma je každoročně auditována pracovníky certifikačního ústavu. Firma Medica Filter spol. s r. o. je v současnosti certifikována certifikační agenturou TÜV Nord Cert GmbH. Aktuální certifikáty, osvědčující systém řízení kvality odpovídající normě EN ISO 13485:2016 a příloze V. směrnice 93/42/EEC můžete stáhnout zde.